לימודי אמנות בישראל

איפה תבחר/י לפתח את הכישרון שלך? אנחנו פה כדי לעזור לך, כל המידע על מסלולי הלימוד ובתי ספר לאמנות בכל הארץ נמצא כאן לרבות תנאי קבלה, מלגות, ימים פתוחים, חוות דעת של סטודנטים עוד. יש לך שאלה?

  

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 
רוצה פרטים על
מקצועות האמנות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי אומנות - מי רוצה ללמוד אמנות ? כמה זה עולה?

 

עיצוב ואמנות נחשבים לתחומי העיסוק היצירתיים ביותר ונמצאים סביבנו כל העת. אמנות היא שפה תקשורתית והעוסקים בה מעבירים באמצעות יצירותיהם מסרים חברתיים, תרבותיים, פסיכולוגיים או פוליטיים. חשיבותה של האמנות והשפעתה הרבה על התרבות ועל החברה מביאים רבים להשתלב במגוון מקצועותיה, אם באופן מקצועי ואם באופן חובבני.

 

אחד מן העקרונות הבולטים, המשותף לכל תחומי האמנות, הוא עקרון האילתור. האילתור בא לתקן באופן ספונטני טעויות המתרחשות במהלך העבודה היצירתית או להביא משהו טבעי ומקורי, שאינו מושפע מציפיות הסביבה. הרבה יותר מן התוצאה הסופית, היכולת של האדם לשנות את התכנית המוכתבת מראש על מנת להתאים אותה לתנאי המציאות, היא זו שבונה אותו כאמן, הבטוח בעצמו ומכיר את עצמו.

 

ההנאה, הביטחון והאמונה ביכולת העצמית המגיעים דרך האמנות הופכים אותה גם לכלי מצוין לעבודה טיפולית ולהעצמת הקהילה. רבים מבוגרי מסלולים אקדמיים באמנות בוחרים, במקביל לפעילותם המקצועית כאמנים עצמאיים, לשמש כמדריכי אמנות בקהילה. ככאלה הם מרימים תרומה משמעותית לאנשים רבים, הזקוקים להתחבר מחדש למעיינות הדמיון ולהשתחרר מן האפרוריות של החיים בשגרה המודרנית.   

 

מסלולים ותוכניות לימוד

 

הלימודים באמנות מיועדים להגשים שתי מטרות, הראשונה, להקנות ידע ומיומנויות הקשורות לטכניקות ולסגנון והשנייה להעניק ידע ליצירת אמנות ייחודית ודרכי הבעה עצמית.

 

לימודי אומנות מתקיימים בכמה תוכניות, תואר ראשון, קורסי הכשרה חוץ אקדמיים או סדנאות ממוקדות. לימודי אומנות לתואר ראשון מוצעים במסלולי לימוד חד חוגיים או דו חוגיים, בהם משלבים תחום דעת נוסף כמו תקשורת, פסיכולוגיה ועוד. מלבד זאת ניתן לבחור להתמקצע בשני חוגים אקדמיים מעולם האמנות במסלול אמנות ומדיה דיגיטאלית ,אמנות ועיצוב או תולדות האמנות וקולנוע. לימודי אומנות במסגרת חוץ אקדמית הם לרוב ממוקדים יותר ומזכים את בוגריהם בתעודת גמר בתחום אמנות כלשהו כגון צילום, פיסול, רישום וציור, עיצוב גרפי ועוד.

 

כיום, כמעט כל בתי הספר ומסגרות הלימודים לאומנות מציעות מסלולים מגוונים ללימוד תחומי האמנות השונים:

 

 • לימודי אומנות בוקר - מסגרת המתאימה בעיקר לאנשים הפנויים בשעות הבוקר, מסלול מאפשר שילוב של לימודים ועבודה.
 • לימודי אומנות ערב - מסלול זה מיועד בעיקר לאנשי קריירה שאינם יכולים לפנות את שעות היום שלהם ללימודים
 • לימודי אומנות מלאים - המסלול לסטודנט במשרה מלאה, במסגרת זו ניתן להרחיב את תחומי הלימוד ולהתעמק בתחומים נוספים.
 • לימודי אמנות לחרדים ולדתיים - במסגרות הדתיות מציעים לימודים בתחומי הקולנוע, התיאטרון, הכתיבה היצירתית והחינוך האמנותי.


מגוון התוכניות המוצע היום במוסדות להשכלה גבוהה מאפשר לנרשם להחליט על עוצמת השינוי שהוא עתיד להכיל על חייו. אם לבסוף החלטתם להשקיע בלימודי אומנות להנאתכם הפרטית בלבד, תוכלו למצוא מסגרות רבות נוחות ומתאימות להשגת מטרה זו. כמו בעבר, גם היום קיימים מוסדות רבים שאינם מעניקים תעודת סיום לימודים ומאפשרים לימודים ללא לחץ.

 

נושאי הלימוד

 

המסלולים האקדמיים מקנים לסטודנטים את כל הידע והכלים הנדרשים להשתלבות כאמנים בקהילת האמנים בארץ או בחו”ל. תוכניות הלימוד מתאימות לצו השעה ולכן משלבות בין תחומי האמנות המסורתית כמו רישום ופיסול קלאסי לבין תחומים טכנולוגיים כמו ווידאו ארט ועריכה. כל זאת תוך הדגשת האמירה האמנותית האישית של כל סטודנט.

 

הלימודים המקיפים, לקראת תואר ראשון באמנות, מציעים לסטודנטים ידע עיוני מעמיק בתולדות האמנות על תקופותיה השונות, והתנסות מעשית נרחבת בתחומי האמנות השונים. בין הקורסים הנלמדים במסלולים השונים:

 

 • תולדות האמנות
 • אומנות העת החדשה
 • אמנות בעת העתיקה ובימי הביניים
 • אמנות האסלאם
 • ניתוח יצירות אמנות
 • פילוסופיה
 • אמנות יוונית
 • אומנות הרנסאנס והבארוק
 • קורסים בקולנוע ותיאטרון
 • ועוד...

 

מוסדות הלימוד

 

לימודי אמנות מתקיימים בכלל האוניברסיטאות ברחבי הארץ וכן במכללות ומכונים רבים ובהם:

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: ניתן ללמוד בתכנית הרב תחומית באמנויות לתואר ראשון, המקנה ידע באמנויות שונות כגון ציור, מוזיקה, אדריכלות, פיסול, תיאטרון, וקולנוע. כמו כן, מקנה התכנית ידע היסטורי ותיאורטי על יוצרים ומגמות באמנות, ומאפשרת פיתוח דפוסי חשיבה המהווים בסיס לדיון השוואתי בין אמנויות שונות. משך הלימודים 3 שנים. ניתן ללמוד במסלול חד חוגי, או במסלול דו חוגי.

 

 • המכללה האקדמית ספיר: המכללה האקדמית ספיר מציעה תכניות ללימודי אמנות הקול והמסך, שמתמקדות במקצועות המדיה השונים, וכן לימודי תרבות יצירה והפקה שמתמקדות בתחום ניהול האמנות והתרבות. כמו כן, במרכז ללימודי תעודה של המכללה מתקיימים קורסים בתחומי האמנות והעיצוב לצד ענפים נוספים.

 

 • המכללה האקדמית תל חי: במכללה האקדמית תל חי פועל מכון לאמנויות, אשר מציע קורסים שונים שתחומים יצירתיים. בין הנושאים שניתן ללמוד במכון נכללים רישום, ציור, קדרות, פיסול והדפס. במכללה מתקיימים עוד שלל מסלולי לימוד, לתואר ראשון ולתואר שני.

 

 • מכללת אורט ללימודי תעודה - ביה"ס לעיצוב: בית הספר לעיצוב של רשת המכללות אורט, אורט דיזיין, מציע הכשרות שונות בתחומי האמנות והעיצוב. בין היתר ניתן ללמוד בקורס עיצוב גרפי, קורס אנימציה ותלת ממד, קורס עיצוב פנים, קורס צורפות, קורס פוטושופ ועוד שלל תכניות.

 

 • מכללת אמונה: מכללת אמונה מיועדת לנשים מן המגזר הדתי והיא מציעה מסלולים שונים ללימודי הוראה במקצועות האמנות. בין היתר ניתן לבחור בין לימודי הוראת אמנות, לימודי הוראת עיצוב גרפי ולימודי הוראת תיאטרון.

 

 • המדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל: המדרשה, הפקולטה לאמנויות של המכללה האקדמית בית ברל, עורכת תכניות לימודים מגוונות בהן לימודי אמנות לתואר ראשון, תואר ראשון בקולנוע ולימודי הוראת אמנות, לצד תכניות שונות להוראת מקצועות העיצוב ותכניות לימודי תעודה בענפי האמנות.

 

 • האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל: בין התכניות ללימודי אמנות לתואר ראשון שמתקיימות בבצלאל האקדמיה לאמנות ולעיצוב אפשר לכלול לימודי אמנות המסך, לימודי עיצוב תעשייתי, לימודי צורפות ואופנה לתואר, לימודי צילום לתואר ראשון, לימודי תקשורת חזותית ומסלולים נוספים. ניתן להמשיך גם לתואר שני במקצועות האמנות.

 

 • המכינה הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות: מוסד זה עורך מכינות ייעודיות לעיצוב ולאמנות וכן מסלולי לימודי תעודה בעולם האמנות והעיצוב כגון קורס רישום וציור, קורס עיצוב אופנה, קורס צילום, קורס עיצוב פנים וקורס להפיכת רעיון למוצר.

 

 • מכון אבני לאמנות ועיצוב: מוסד לימודים זה מציע תכניות לימודי תעודה שונות בענפי האמנות. ניתן ללמוד בתכנית בעיצוב תעשייתי, בתכנית עיצוב אופנה, בתכנית בעיצוב המדיה או בתכנית אמנות ואוצרות.

 

 • מכללת מנשר לאמנות: המכללה עורכת תכניות לימודי תעודה מגוונות בענפי האמנות, בהן לימודי תקשורת חזותית, לימודי קולנוע, לימודי אנימציה, לימודי כתיבה ולימודי צילום. מתקיימים גם קורסים קצרים יותר במסגרת לימודי ההמשך של המכללה.

  

לימודי אמנות, כמה זה עולה לך?

עלות הלימודים בחוגים השונים משתנה ותלויה בעיקרה בכמות המפגשים ובאיכות התעודה. לימודים בחוגים פרטיים עשויים לעלות כמה עשרות שקלים למפגש בעוד לימודים מלאים עולים בין 10,000-20,000 שקלים לשנה. באוניברסיטאות ישנן מלגות שונות המאפשרות להקל במקצת את הנטל על הסטודנט, ניתן למצוא מידע על מלגות במוסדות הלימוד ובאתרי האינטרנט העוסקים בנושא.

 

 

אפשרויות תעסוקה


לימודי אמנות פותחים מגוון אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים. הם יכולים להשתמש בכלים שנלמדים במהלך הלימודים כדי לפתח עצמם כיוצרים ולהעמיק את כישורי הביטוי וההבעה שלהם בפלטפורמות מדיה שונות, מאמנות פלסטית, דרך תיאטרון ועד מדיה משודרת ותקשורת דיגיטלית. בוגרים שמעוניינים לפנות לקריירה מחקרית ולהעמיק בסוגיות תיאורטיות בעולם האמנות יכולים להמשיך לתואר שני באמנות ולאחר השלמת תזה מחקרית להמשיך גם לתואר שלישי בתחום.


נוסף על כך, בוגרי לימודי אמנויות יכולים לפנות להדרכת מקצועות יצירתיים שונים במסגרות לא פורמליות כגון חוגים, מרכזים קהילתיים ומוסדות לנוער ולצעירים. מי שנמשכים לתחום הטיפולי יכולים להמשיך לקורסים במקצועות התרפיה במטרה לקבל הסמכה כמטפלים במקצועות הבעתיים שונים. בין היתר ניתן ללמוד בקורסים בטיפול באמנות או לקבל הסמכה אקדמית מעמיקה במסגרת תואר שני בהבעה וביצירה.

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מקצועות האמנות?

רוצה לדעת יותר על מקצועות האמנות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

לחיצה על חשב תוצאות
תציג בפניך מוסדות שעשויים להתאים

חוות דעת של סטודנטים:
אמנות
(102) 4.2
אופיר

אופיר

12/10/2023
5/ 5

בית הספר בית צבי

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שעות הלימודים בבית צבי הן ארוכות ומייגעות ולכן רוב הזמן קשה. למרות זאת המורים והבימאים שמגיעים ללמד  קרא עוד...

על הקמפוס

בית צבי הוא בית חם לסטודנטים לאומנויות. תנאי הקבלה הם אודישנים בארבעה שלבים.

טיפים

בית צבי הוא בית ספר גבוה לאומנויות הבמה. כל מי שאוהב להתעסק בתיאטרון, שירה וריקוד מומלץ לו מאוד.

רות רותם

רות רותם

05/04/2021
5/ 2

מכללת אמונה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את התוכן, פחות את התנהלות המכללה

על הקמפוס

אין חניה, והמזכירות סבירה

טיפים

לשמוח מהדברים הקטנים, כוס קפה טובה, טיול בפארק

דניאל

דניאל

13/01/2020
5/ 5

סטודיו יורם לוינשטיין למשחק

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את הלימודים במידה רבה מאוד

על הקמפוס

הסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין ממוקם בלב שכונת התקווה שבת'א, בשנה ב' הסטודנטים מתנדבים בקהיל קרא עוד...

שאלות הגולשים בנושא
קורס ניהול מוסדות תרבות ואמנות
השלמת תזה בטיפול באמנות
תואר או תעודה לאמא בת 36 בתחום האמנות והילדים?
מחפשת מקצוע המשלב אמנות ועבודה עם ילדים
עזרה בבחירת לימודים לתואר ראשון בתחום הצילום/אמנותי
רסטורציה של יצירות אמנות
לימודי עיצוב ואמנות ללא פסיכומטרי
התאמה לתפקיד אמנותי
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, יש לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)